IKONA - İZMİR REKLAM AJANSI

dijital pazarlama.

Markanızı BizimleDijitale Taşıyın
Markanızı Bizimle Dijitalleştirin
Dijital Pazarlama Nedir ?
Dijital Pazarlama Nedir ?

Markanızın, ürün ve hizmetlerinizin her türlü dijital mecra üzerinden hedef kitleye ulaştırılması olarak tanımlanabilecek bu süreç oldukça geniş bir kapsama sahiptir. Nerdeyse her gün gelişen ve değişen dijital pazarlama araçları; Web Siteleri ve Mobil Uygulamalar, Dijital Bültenler, Arama Motoru Optimizasyonu, Reklam Yönetimi, İçerik Pazarlaması ve Sosyal Medya Yönetimi olarak sıralanabilir.

Dijital Pazarlama Nedir ?
Peki Neden Bu Kadar Önemli ?

Geçmişte yeni nesil olarak tanımladığımız dijital, günümüzde artık alternatif değil ana medya halini aldı. Reklam Verenler Derneği’nin 2021 yılının ilk 9 ayını kapsayan verilerine göre Türkiye’deki tüm reklam harcamalarının 3’te 2’si dijital mecralar üzerinden yapılmaktadır. Dijital pazarlama araçları hızlı ve etkili sonuçlar almamızı sağlar. Süre, bütçe, frekans gibi konularda oldukça esnektir, ölçülebilir ve verimlidir.

Dijital Pazarlama Nedir ?
Süreci Nasıl Yönetiyoruz ?
Süreci Nasıl Yönetiyoruz ?

İkona olarak biz dijital pazarlama araçlarını kullanırken de tıpkı geleneksel mecralarda yaptığımız gibi iletişim fikrini merkeze alıyoruz. Hedef kitlemize nasıl bir mesaj vermek istediğimize karar vererek süreci planlıyoruz ve kendimize önemli sorular soruyoruz.

Hedef Kitle Bize Nasıl Ulaşacak
Hedef Kitle Bize Nasıl Ulaşacak ?

Dijital pazarlama faaliyetlerinin birinci amacı daha çok ilgili kişinin marka, ürün ve hizmetlerinize ulaşmasıdır. Dolayısıyla işe ürünlerinizi ve hizmetlerinizi doğrudan satabileceğimiz bir e-ticaret sitesi ya da mobil uygulama yaparak başlamalıyız. Eğer ürün ve hizmetlerimizin e-ticarete uygun olmadığını düşünüyorsanız, onlar hakkında detaylı bilgi veren kurumsal bir web sitesi hazırlayabiliriz. Projenizin kapsamına ve hedef kitlesine göre iletişim kanalımız sosyal medya hesabınız bile olabilir. Önemli olan hangi mecrayı kullanırsak kullanalım hedef kitlemize sorunsuz ve anlaşılır bir kullanıcı deneyimi sunmaktır.

Hedef Kitle Bize Nasıl Ulaşacak
Ziyaretçi Sayımızı Nasıl Arttırabiliriz
Ziyaretçi Sayımızı Nasıl Arttırabiliriz ?

Dijital pazarlama faaliyetleriyle daha çok ilgili kişinin dijital kanallarımızı ziyaret ederek bizimle iletişime geçmesini hedefliyoruz. Bunu sağlamak için kullanabileceğimiz araçlara yakından bakalım.

Dijital Araçlarımız
dijital araçlarımız.

Dijital dünyada markanızın pazarlama iletişimini ve itibarını en doğru şekilde yürütmek için birçok farklı araç kullanıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya Yönetimi

İkona olarak biz, uzun yıllardır markaların ihtiyaçları doğrultusunda LinkedIn, Instagram, Facebook, Youtube, Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarını onlar adına açıyor, düzenliyor ve yönetiyoruz. Sosyal medya yönetimi süreci 5 ana adımdan oluşuyor..

Paylaşım planının oluşturulması ve onayınıza sunulması İçeriklerin uygun formatlarda hazırlanması ve onayınıza sunulması Paylaşımların planlanan tarihlerde yapılması, etkileşimlerin takibi Sponsorlu içeriklerin planlanması ve bütçe takibi Aylık sosyal medya verilerinin raporlanması
Devamı
Sosyal Medya Yönetimi
Dijital Reklamlar
Dijital Reklamlar

Kullanıcılar internet üzerinde aradığı içeriklere başta Google olmak üzere farklı arama motorları üzerinden ulaşıyorlar. Farklı pazarlara hitap eden Yandex gibi arama motorlarının yanı sıra, aslında bir video paylaşım sitesi olan Youtube bugün 2 istatistiksel olarak arama hacminde Google’ı bile geride bırakmış durumda. Daha fazla ilgili kişiye ulaşabilmek için kullandığımız en etkili araçlardan biri de bu platformlar üzerinden verdiğimiz reklamlar. Sizin için doğru kanalı seçiyor, bütçeyi oluşturuyor ve verimliliğini sağlıyoruz.

Devamı
Arama Motoru Optimizasyonu
SEOArama Motoru Optimizasyonu

Dijital pazarlama süreçlerinde en az reklam çalışmaları kadar önemli bir diğer süreç de web sitelerinin arama motorlarında indekslenmesi ve hedeflenen kelimelerin arama sonuçlarında organik olarak üst sıralarda yer almasıdır. 200’ün üzerinde kritere 3bağlı olarak belirlenen bu sıralama, hedef kitlenin reklamlara tıklamadan arama kelimeleriyle size ulaşmasını sağlar. Böylelikle sitenize trafik çekmek ve kullanıcıların daha uzun süre sitenizde zaman geçirmesini sağlamak için sürekli reklam harcaması yapmak zorunda kalmazsınız.

Devamı
Arama Motoru Optimizasyonu
Mail ve Sms ile pazarlama
Mail&SMS İle Pazarlama

Son yıllarda kamusal alanda Kişisel Verilerin Kullanılması Kanunu (KVKK) ile sınırlandırılan mail ve sms reklamları, halen hedef kitleye ulaşmanın en etkili ve ekonomik yollarından biri. İletişim Yönetim Sistemi (İYS) üzerinden gerekli kayıtları sağlayarak üçüncü parti ve özel olarak 4 geliştirdiğimiz yazılımlarla şirketiniz için elektronik bülten, davetiye ve bilgilendirme hizmeti sunuyoruz.

Bütünleşik dijital pazarlama yönetimi
Bütünleşik Dijital Pazarlama Yönetimi

İkona olarak biz müşterilerimize tek kanaldan planlanan ve yürütülen bir dijital pazarlama deneyimi sunuyoruz. Fikir aşamasından medya planlamaya, operasyonel süreçlerden bütçe yönetimine kadar tüm süreci takip ediyor ve raporlayarak analiz ediyoruz. Böylece size yalnızca markanız için en doğru kararları vermek kalıyor. Çünkü İKONA bunun için var.

Bütünleşik dijital pazarlama yönetimi
Markalarımız
dijitalpazarlamasüreçleriniyürüttüğümüzmarkalarımız.

Sizi Arayalım

En Doğru Hizmetleri Birlikte Planlayalım